تگزاپون

تگزاپون texapon N70 یا همان SLES70% یک نوع بسیار غلیظ شده سدیم لوریل اترسولفات است . این ماده  از الکل های چرب طبیعی گرفته می شود . بخاطر مقدار بالای مواد فعال شستشو در آن ، این ماده به عنوان محصول نهایی یا در حالتی که مواد خام با مقدار کمتر آب مورد نیاز هستند ، بسیار مناسب است . این ماده هنگامی که با آب مخلوط می شود ، ساختار ژل گونه ای نشان می دهد که در اثر سولفات های معمول است . بعد از اضافه کردن آب ، ویسکوزیته تقریبا سریع افزایش می یابد و بعد از کاهش ماده فعال آن ، به کمتر از ۳۰% ، به شکل قابل توجهی کاهش می یابد . محلول های پایدار مایع تا ۲۸% از مواد فعال به دست می آیند .                                                                                       

در غلظت های بالاتر ، محصول حالت خمیری پیدا می کند .  در صورت رقیق شدن تگزاپون با مواد فعال ، محلول منتج به تگزاپون صدفی معروف است . بنابراین تگزاپون صدفی می تواند با آب ، سود پرک یا مونو اتانول آمین ها و … رقیق شده باشد .

کاربرد های تگزاپون N70 :

به خاطر خواص شویندگی و تمیز کنندگی فوق العاده آن ، برای تولید مایع ظرفشویی و مواد تمیز کننده در صنعت کاربرد دارد.  همچنین به عنوان شوینده های مایع ملایم استفاده می شود . بخاطر خواص خوب فوم شدن و خاصیت به آسانی غلیظ شدن آن با نمک ، این محلول به عنوان پایه سورفکتنت در محصولات تمیز کننده آرایشی مثل شامپو ها ، ژل های شستشو و کف حمام استفاده می شود .

خواص تگزاپون:

ظاهر: زرد روشن و خمیر قابل جریان

فعالیت : ۶۸-۷۳ %

محتویات جامد : ۷۱-۷۶ %

نمک طعام : ۰-۰٫۱ %

سولفات سدیم : ۰-۰٫۱ %

محتویات سولفاته نشده : ۰-۳٫۵ %

PH  : ۷-۹ در ۲۰ درجه سانتی گراد

تگزاپون - سدیم لوریل اتر سولفات

تگزاپون N70 در شرایطی که محصول جامد است ، بایستی از خطرات یخ زدگی محافظت شود . وقتی دمای آن بالا می رود بایستی از خطر افت کیفیت محافظت شود . در دمای زیر ۲۰ درجه سانتی گراد جریان پذیری کاهش می یابد و در دمای ۱۰ درجه سانتی گراد ، پمپ کردن اصلا امکان پذیر نیست .

برای نقل و انتقال آسان و برای انتقال توده آن ، دمای تگزاپون برای مدت کوتاهی می تواند به ۵۰ درجه سانتی گراد برسد . در هر صورت از ذخیره سازی بیشتر در این دما باید اجتناب شود چرا که خطرات افت کیفیت وجود دارد.

 

خطرات تگزاپون :                                                                                              یک جز معمولی در محصولات شویندگی خانگی ، سدیم لوریل سولفات یا SLS است که اجازه می دهد کف کنندگی خوبی داشته باشد . تحقیقات ثابت کرده این مواد خطرات حد واسطی دارد که می تواند نهایتا باعث سرطان ، تخریب اعصاب مرکزی ،سمی کردن اعضای بدن ، خارش پوست و پارگی غدد داخلی شود .

اجزا متشکل شوینده های خانگی شامل SLS , SLES , ALS در غلظت های بیشتر از ۲ درصد خارش دهنده پوست هستند.بنابراین , توصیه می شود غلظت این اجزا در شوینده ها بیشتر از ۱ درصد نباشد . SLS رقیق نشده ، باعث خارش پوست و چشم می شود . همچنین باعث تهوع ، استفراغ و اسهال  در صورت بلعیدن می شود .برای آشنایی با محصولات تمیز کننده سازگاربا محیط زیست و پوست انسان به منابع معتبر مراجعه کنید.

 

 

ذخیره و حمل و نقل :

مدت نگهداری ۱۲ ماه

دمای ذخیره : کمتر از ۳۰ درجه سانتی گراد

شرایط ذخیره : در ظرفهای درزگیری شده و محافظت شده از رطوبت نگهداری می شود.

 

 

 

مقاصد صادراتی تگزاپون:

این ماده بیشتر به مشتریانی که بهترین کیفیت شوینده ها ، ژل های و کف های حمام و محصولات تمیز کننده مایع را تولید می کنند عرضه می شود.

بسته بندی تگزاپون:

این ماده به صورت معمول در بشکه های پلاستیکی ۲۲۰ کیلویی عرضه می شود . اگرچه به سفارش مشتری می تواند در حجم های متفاوت عرضه شود .

 

 


فروش تگزاپون 

فروش تگزاپون در بسته بندی گالن یا بشکه های ۲۲۰ لیتری

جهت استعلام قیمت تماس بگیرید یا پیام بگذارید .