فرمیک اسید:

فرمیک اسید که متانوئیک اسید یا جوهر مورچه نیز نامیده می شود ، ساده ترین کربوکسیلیک اسید است . فرمول شیمیایی آن CH2O2 بوده و ترکب شیمیایی آن به صورت HCOOH است . فرمیک اسید یک واسطه مهم در ساخت مواد شیمیایی است و به طور طبیعی تولید می شود و مقدار آن در مورچه ها ، قابل توجه است . کلمه فرمیک از لاتین مورچه می آید و فرمیکا به ماده اولیه ای که از بدن مورچه ها به دست می آید ، اطلاق می شود .

اسید فرمیک به عنوان مایعنی بی رنگ با بوی زننده ظاهر می شود . نقطه جوش آن ۱۵۶ درجه فارنهایت است و دانسیته آن ۱۰٫۲ lb/gal می باشد .  بر روی فلزات و بافت بدن خورنده است . جرم مولکولی آن ۴۶٫۰۲۵ gr/mol  است و نقطه جوش آن در فشار ۷۶۰ میلی متر جیوه ، ۲۱۳٫۳ درجه فارنهایت می باشد . نقطه ذوب آن در شرایط معمولی ۴۷٫۱ درجه فارنهایت  و نقطه اشتعال آن ۱۵۶ درجه فانهایت است . حلالیت آن در آب ، در ۷۰ درجه فارنهایت ، بیشتر از ۱۰۰ میلی گرم در هر میلی لیتر می باشد و با اتر ، استون ، اتیل استات ، متانول و اتانول ، محلول است و به طور جزئی تا حدود ۱۰ درصد در بنزن ، تولوئن و زایلن محلول است و دانسیته آن در ۶۸ درجه فارنهایت ، ۱٫۲۲ می باشد .

اسید فرمیک فروش

موارد استفاده فرمیک اسید :

در صنایع غذایی به عنوان طعم دهنده استفاده می شود .

 به عنوان کشنده آفات استفاده می شود .

در محصولات خانگی به عنوان نرم کننده ممایع و به عنوان تمیز کننده اشیاء برنزی استفاده می شود .

در چسب ها به عنوان ادتیو سفت کننده و چسباننده استفاده می شود .

در کشاورزی به عنوان افزایش دهنده رشد غلات و همچنین کمک به رشد حیوانات استفاده می شود .

خطرات :

اسید فرمیک در صورت تماس ، به شدت باعث سوختگی چشم و پوست می شود و بخارات آن خارش دهنده دستگاه تنفسی است و در معرض قرارگیری با بخارات آن باعث بیماری های تنفسی حاد می شود . در مجاورت آتش بخارات سمی تولید می کند .

کمک های اولیه :

در صورت برخورد و تماس با چشم ، بررسی کنید اگر مصدوم لنز دارد ، آن را خارج کنید و چشم را با مقدار آب فراوانی بشویید . برای مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه چشم را کامل بشویید و مصدوم را به بیمارستان برسانید . بدون اجازه پزشک هیچ پمادی استفاده نکنید .

در صورت برخورد با پوست با مقدار زیادی آب شستشو دهید و لباس های مصدوم را خارج نمایید . بلافاصله مصدوم را به بیمارستان منتقل کنید . در صورت تنفس ، مصدوم را از فضای آلوده خارج کنید و اجازه دهید هوای تازه تنفس کند . در صورتی که مصدوم غش کرده یا بروز قرمزی در دهان و گلو ، مصدوم را سریعا به بیمارستان منتقل کنید .

فروش فرمیکاسید


فروش فرمیک اسید

فروش فرمیک اسید در گالن های ۲۹ و ۳۵ کیلویی

جهت استعلام قیمت تماس بگیرید یا پیام بگذارید .