آهک آذرشهر  از با کیفیت ترین آهک های موجود در ایران است و کاربردهای فراوانی در صنایع ایران دارد . کشورایران به علت شرایط کویری و بیابانی مقدار زیادی از مواد اولیه آهک را که همان سنگ آهک باشد داراست.ماده اولیه در تولید آهک همان سنگهای معدنی یا کربنات کلسیم  است. سنگهای معدنی مرغوب انتحاب می شوند و تحت شرایط ویژه حرارتی گاز آن که همان دی اکسید کربن باشد خارج شده و کربنات کلسیم به هیدروکسید کلسیم تبدیل می شود.هیدروکسید کلسیم که همان آهک زنده است وقتی با آب ترکیب می شود به آهک مرده تبدیل می شود.

جغرافیای آهک آذرشهر:

آذرشهر یکی از شهرهای آذربایجان شرقی است که آب و هوای نسبتا سردی دارد. در غرب این شهر دریاچه ارومیه قراردارد. ودر شرق این شهر کوهستان سهند است. جمعیت این شهر بالغ بر 50000 نفر است. مکان های باستانی زیادی در این شهر واقع شده است.به علت جغرافیای خاص این شهر ‚ آهک آذرشهر کیفیت بالایی داشته و از دیرباز مشتریان زیادی داشته است.

بسته بندی و فروش :

آهک در بسته بندی های گوناگونی به بازار ارائه می شود. از کیسه های دولایه 25 کیلوگرمی تا جامبو های 1.5تنی به بازار عرضه می شود. حتی بسته به نیاز مشتری می تواند به صورت فله و کمپرس 10تنی به بازار عرضه شود.

مرغوبیت آهک آذرشهر:

در اقصی نقاط کشور ایران سنگهای آهکی زیادی وجوددارندکه آهکهای مرغوبی می توان از آنها تهیه کرد.شهرستان قم و استان مرکزی و همین طور آذربایجان  و .. ..سنگهای آهکی  خوبی دارند که در این بین آذرشهر مرغوبیت بهتری از بقیه جاها دارد.

کاربردهای آهک:

کاربرد آهک در مصارف گوناگونی از قبیل ساختمان سازی ‚ تسویه پساب ‚  خوراک دام و طیور و تولید کاغذ است . همچنین در کاربردهای پزشکی به عنوان ضدعفونی کننده استفاده می شود. هر جا که نیاز به تنظیم pH محلول یا حتی آب باشد به خوبی نقش ایفا می کند.