سودپرک گوهر :

سودپرک گوهر شیمی بوسیله مهندسین حبره از سال 1377توسط مهندسین و کاشناسان خبره کار خود را آغاز کرده است.

این شرکت درسال 1378در منطقه صنعتی اشتهارد‚ گروه کاویان گوهر را ایجاد کرد. و هدف توسعه صنابع کشور بود . واینکه صنایع بایستی متکی به منابع اولیه داخلی باشند. در سال 1384دومین کارخانه را در منطقه پتروگوهر پارس در  منطقه و یژه اقتصادی پتروشیمی در خوزستان کار خود را توسعه دادند. و به عنوان بزرگترین تولیدکننده سودپرک شاخته شدند.

شرکت گوهر با بهره گیری از  تکنولوژی بروز ‚ و آزمایشگاههای متعدد و دپارتمان بخش تحقیق و توسعه ‚ سعی در تولید مخصولات مرغوب و کیفیت عالی را دارد. گواهینامه ISO و TUV و همچنین گواهی استاندارد ایران ‚ چند مورد از گواهی های این شرکت است . و تقریبا 50 درصد صنایع کشور از تولیدات این شرکت استفاده می کنند.

دسترسی به شرکتهای پتروشیمی ‚ جهت تامین مواد اولیه و همچنین آبهای آزاد و راه آهن سراسری ‚ جهت صادرات محصول  از نقاط قوت این شرکت است.

کاربرد های سودپرک گوهر:

سود پرک گوهر به علت خلوص بالای خود در صنایع زیادی استفاده می شود.هر جا که نیاز به قلیائیت بالا باشد از سودپرک استفاده می شود. در صنعت کاغذ سازی برای سفید کردن خمیر کاغذ از آن استفاده می شود. در تولید چربیگیرهای صنعتی به عنوان جزء مهم و قلیا کننده استفاده می شود .در خمامهای آبکاری به عنوان تنظیم کننده پی اچ استفاده می شود.

در سنتز مواد شیمیائی به عنوان جزء پایه استفاده می شود.در تهیه دوغاب کاشی و سرامیک به عنوان جزیی از مواد روان ساز استفاده می شود . در صنعت ساختمان هر جا که گرفتگی لوله ها و فاضلاب ها به علت تجمع بیش از حد چربی باشد به عنوان باز کننده به خوبی عمل می کند . در صنعت مواد غذائی و مخصوصا تهیه شیر و مواد لبنی برای تمیز کردن لوله ها و شستشوی لوله ها به عنوان CIP استفاده می شود.